Hikayemiz

 Günlerden 18 Temmuz 2010.

Kurucumuz Nurettin Özdoğan nişanlısına pırlanta yüzük almaya karar vermişti. 

 

O zamanlar bir reklam ajansında yönetici olarak geç saatlere kadar çalışıyordu. Çoğu zaman işten çıktığında AVM'ler kapanıyordu.

 

Pırlanta'nın özellikleri, nasıl bir yüzük alması gerektiğiyle ilgili hiçbir fikri yoktu. Bu konuda uzun saatler videolar izledi. 2 hafta sonu üst üste

 

AVM'ye gidip bilinen markaların mağazalarına gitti. Fiyatlar yüksekti, bütçesini aşıyordu. Gittiği mağaza satıcıları daha da fazla kafasını karıştırmıştı. 

 

Bir Pırlanta Yüzük almak bu kadar zor olmamalıydı.

 

O sırada parlak fikir aklına geldi. Üniversiteden yurt arkadaşı Güney Afrika Cape Town'a tatile gitmişti. İzlediği videolardan taş madenlerinin büyük bir kısmının

 

Güney Afrika'da olduğunu öğrenmişti. Arkadaşına Güney Afrika'dan H renginde SI berraklığında bir taş sipariş verdi. Taşı aldıktan sonra Facebook üzerinden tanıştığı

 

bir yüzük ustasının 10 metrekarelik küçük dükkanına gitti. Ustayla birlikte Nişanlısına özel bir yüzük çizdirip yaptırdı. Daha sonra pırlanta taş'la birleştirdi. 

 

Yüzük, hem kusursuz işçilikle yapılmış hem de çok daha hesaplı hale gelmişti. Nişanlısına Paris'te Eyfel Kulesi'nde evlilik teklifi bu yüzükle yaptı. 

 

Bu hikayeyi bilen arkadaşları, Nurettin'e Pırlanta Yüzük siparişi verdi. Bir-iki derken bir anda kuyumcu gibi pırlanta yüzük siparişi alır hale geldi. 

 

Buradaki fırsatı gören Nurettin, reklam ajansını bırakarak Gelin Pırlanta'yı kurdu. Aradan geçen 10 sene'de Gelin Pırlanta, 30 ülkeye ihracat yapan bir firma haline geldi.

 

Gelin Pırlanta kendi üretip kendi satarak aracıları ortadan kaldırdı. Bu sayede bu kadar ekonomik fiyatlarla tüketicisine pırlantayı ulaştırıyor.

 

2019'da Gelin Pırlanta'yı 30 ülkede 100 bin kişi tercih etti. 

 

2023'de bu rakamın 1 milyon kişi olmasını hedeflemektedir.